Neoderm IL

Ödün vermeden doğal çözüm! Neoderm IL, şeker ve Hindistan cevizi gibi yenilenebilir doğal kaynaklardan türetilmiş bir yağlandırıcıdır. Neoderm IL prosesleri eşsiz, benzersiz ve şaşırtıcı özelliklere sahiptir. Uçucu silikonlar yerine, doğal ve güvenli bir alternatiftir. Cyclomethicone ve PPG-15 Stearyl Ether yerine kullanılabilir. Titanyum dioksit, aluminyum klorhidrat ve pigmentlerin dispersiyonunda mükemmel çalışır. İpeksi hissedilir. Cilt ve saçta birikim yapmaz.
UV filtre ya da vitamin gibi yapışkanlık hissi verebilen malzemelerin olduğu ortamlarda kullanıldığında, yapışkanlık hissi ortadan kalkmaktadır. UV filtreleri ise sentetik  yağlandırıcılardan daha kolay çözer. Emulsiyonlardaki yağ ayrışmasını önler, çünkü karışmayan malzemelerin karışmasını sağlar. W/O tip emulsiyonlar ciltte bıraktıkları ağır his ile ünlüdürler. Neoderm IL, W/O emulsiyonların O/W emulsiyonlar gibi hafif hissedilmesini sağlar. Emulsiyonlardaki beyazlaşma/ sabunlaşma sorununu doğal olarak çözer.


INCI: Isoamyl Laurate
Kozmetik uygulamaları: Güneş bakım ürünleri, bebek bakım ürünleri, saç bakım ürünleri, banyo yağları, renkli kozmetikler, makyaj temizleyiciler, aerosoller ve doğal kozmetik.

Bu hammadde Ecocert listesinde kayıtlıdır. Doğal ve Organik Ecocert'in standartlarına göre onaylanmış kozmetik
formülasyonlarda kullanılabilir.